Střechy Pardubice

Dřevostavby Thoma Holz100

Systém Thoma Holz100 je světově unikátní systém dřevěné montované stavby

Jsme systémový výrobce konstrukcí domů z masivního dřeva. O celý řetězec sestávající z prodeje, montáže a výstavby se dělíme s regionálními partnery v daném místě. Při rozhodování se řídíme procesy v přírodě.  Díky naší práci mohou naši klienti lépe stavět, zdravěji bydlet a vytvářet trvale udržitelné hodnoty.

Tajemství spočívá v tom, že stěny, střecha i stropy jsou z jednosložkového masivního dřeva. Výzkum a vzdělání je daleko nad průměrem odvětví, nejmodernější výrobní zařízení a vlastní výrobny v regionech (pro ekologicky krátké dopravní trasy) – to jsou naše nástroje na této cestě. K výrobě stavebních elementů se používá tzv. měsíční dřevo.

Tato čistě přírodní technologie nejen výrazně redukuje náklady na energie, zvyšuje taktéž mnohonásobně standart protipožární ochrany. Dřevo hoří, jen pokud je tenké a obklopené vzduchem, masívní blok oproti tomu jen uhelnatí na povrchu, druhá strana stěny požáru zvyšuje svojí teplotu jen minimálně a díky absenci chemických sloučenin se nevytváří nebezpečné zplodiny ohrožující zdraví obyvatel domu. Jednoduchý a geniální patent pro stavbu bezpečných a přirozených pasivních domů.

Výstavba domu

Výstavba rodinných domů z materiálu Thoma Holz100 je velmi rychlá. Výroba domu trvá 2 – 2,5 měsíce. Tento čas se využije na přípravné práce na pozemku a vystavění základů rodinného domu. Hrubá stavba domu je postavena zhruba za týden, další týden až dva (dle velikosti domu) je potřebný čas na dokončení stavby (instalace, zařízení aj.).

Finální vzhled dřevěného domu Thoma Holz100

Je volbou zákazníka zda chce, aby jeho dům měl dřevěnou fasádu nebo vypadal jako klasický zděný dům. Je potřebné zvážit, jaký typ fasády se do okolí domu hodí a je-li v souladu se všemi zásadami. Domy z materiálu Thoma Holz100 jsou proto vhodné také zástavby rodinných domů a nejen jako samostatné stojící domy, ale i jako budovy veřejně prospěšné.

Taktéž v interiéru si může zákazník vybrat jestli bude mít všechny stěny dřevěné, omítnuté nebo jakkoliv jinak upravené.

Nejkvalitnější dřevostavba všech dob

Systém Thoma Holz100 je světově unikátní systém dřevěné montované stavby

Masivní měsíční dřevo

Při stavbě dřevostavby Thoma Holz100 je použito pouze masivní měsíční dřevo bez použití lepidel, klihů, polymerů, ropných látek a spojovacích materiálů

Bezkonkurenční vlastnosti

Bezkonkurenční izolační vlastnosti systému Thoma Holz100 řadí stavby mezi nejúspornější ekologické stavby
na světě.

Životnost a garance

Záruka na stavbu domu systémem Thoma Holz100 je 50 let! Životnost domu až 250 let při dodržení kvalitních stavebních postupů.

Protipožární ochrana

Extrémní protipožární ochrana předčí odolnost běžných stavebních materiálů, kterými jsou např. beton, cihlové stěny, nebo montované domy.

Nízkoenergetická stavba

Systémem Thoma Holz100 můžete značně redukovat rozpočet nákladů na vytápění. Testování ukázalo výjimečné izolační vlastnosti masivního dřeva. Ve střední a severní Evropě, kde je podnebí velmi proměnlivé je tepelná izolace jedním z nejdůležitějších kritérií při výstavbě domu a to nejen kvůli stále rostoucím cenám energií. Zvolený stavební materiál je rozhodující pro budoucí provozní výdaje v dalších desetiletích. Thoma Holz100 garantuje nejlepší izolační vlastnosti v přímém porovnání s klasickými stavebními materiály.

Systém Thoma Holz100 je jediným stavebním materiálem, který může unést víceposchoďové domy a zároveň dosahuje izolační hodnoty nízkoenergetického domu. Tento fenomén šetřící energii umožňuje právě spojení dřeva bez použití lepidel, ropných látek nebo kovu. Vzduchové polštáře mezi jednotlivými vrstvami dřeva přerušují kondukci tepla k neuvěřitelné izolační schopnosti masivní stěny.

Domy postavené ze systému ThomaHolz100 mají dvě důležité vlastnosti. Díky akumulační schopnosti si udržují stálé klima v zimě i v létě. Neuzavřené čisté dřevo je ideálním prvkem při vyrovnávání výkyvů teploty a vlhkosti. Toto tajemství dodává sama příroda. Neexistuje jiný ekologický stavební materiál, který takto úžasně izoluje a zároveň akumuluje.

Požární odolnost

Testování stavebního systému Thoma Holz100 přineslo bezkonkurenční výsledky v rámci protipožární ochrany. Naproti tomu, že dřevo je principiálně hořlavý materiál, dosáhl tento systém výrazně lepší protipožární hodnoty než beton, cihlové stěny, nebo montované sendvičové konstrukce. Dřevo dobře hoří jen pokud je obklopené vzduchem. Blok ze systému Thoma100 jen pozvolna uhelnatí na povrchu.

Po 150 min. působení plamenu o teplotě 900 – 1.000 °C je stále zachovalá statická nosnost a hustota, druhá strana hořící stěny se po 120 min. ohřeje maximálně o 1,8 °C a díky absenci syntetických látek nevznikají žádné nebezpečné plyny, které by ohrožovaly zdraví a život obyvatelů domu. Systém Thoma Holz100 je bezpečným štítem proti žáru a mnohonásobně zlepšil požadovaný standard protipožární ochrany.

Proč uvažovat o stavbě domu Thoma Holz100?

V lidech je hluboko zakořeněný vztah ke všemu, co souvisí s přírodou. Dřevo má zvláštní nepopsatelnou moc. Působí na člověka příjemně, esteticky, vyzařuje teplo a příjemně voní. Pobyt v dřevěném domě uklidňuje. Je vědecky dokázano, že tlukot srdce v dřevěném domě je pomalejší, což lidem prodlužuje život. Dřevo je nejzdravější a nejekologičtější stavební materiál (vhodný i pro alergiky). Pro jeho dostupnost, opracovatelnost a dostatečnou pevnost má ve stavebnictví rozsáhlé uplatnění od nepaměti.

Vytápění

Dřevostavby mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Vytápěním se dům velmi rychle ohřeje, protože se vytápí prostor, nikoliv zdivo. To je jeden z důvodů, proč si při výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů používá dřevo  jako hlavní stavební materiál. Vlastnosti dřeva jsou přímo předurčené, aby se staly ideálním příbytkem pro rodinný dům. Dřevo jako takové samozřejmě vyzařuje pocit tepla. A není to jen optický pocit, dřevo dokáže přebírat a udržovat teplo v sobě z okolního prostoru. S tím i souvisí také fakt, že když se dřeva dotknete, necítíte chlad jako u zděné stěny. Teplotní rozdíl mezi místností a dřevěnou stěnou se liší jen minimálně.

Dřevo není vodivý materiál. Jeho další schopnost je přímo fantastická. Dřevo váže vlhkost a v případě, že se v místnosti vzduch vysuší, poklesne hodnota jeho vlhkosti a uvolní ji zpět do prostředí. Dnes žijeme ve velmi rychlé době a všechno co kupujeme, chceme mít co nejdříve. Takže nepochybně k dalším velkým výhodám dřevěných domů je rychlost vybudování domu a suchý proces výstavby.

Tato vlastnost má velký význam při financování stavby pomocí úvěru. Zákazník může takový to dům okamžitě po ukončení výstavby využívat.

Akumulační schopnosti dřevostavby

Ve skutečnosti mají dřevostavby oproti zděným domům jednu výhodu – když zatopíte v dřevěném domě máte v něm téměř okamžité teplo, zatímco ve zděných domech trvá několik hodin než se teplo uloží ve stěnách. Protože dřevo je nejlepší tepelný izolant a nevodič, konstrukce dřevostaveb neakumuluje teplo jako zděné domy. Výhodou je, že ohříváte jen vnitřní objem vzduchu. Tepelná energie se tak neukládá nejprve do zděných konstrukcí, ale uvolňuje se do prostoru.

Samotné dřevo se jako stavební materiál používá hlavně kvůli průdušnosti, absorpčním a izolačním schopnostem. Dřevo dokáže vytvořit v místnosti dobré mikroklima, takže se alergici a astmatici cítit jako v ráji. Díky průdušnosti dřeva se do místnosti neustále dostává čerstvý vzduch. Vzduch v dřevěnici si udržuje průměrnou vlhkost okolo 50% relativní vlhkosti, což je ideální. Výhodou dřeva oproti cihlovému nebo betonovému domu je, že dřevo dokáže vlhkost přirozeně regulovat. To znamená, že dřevěný dům působí na lidský organizmus tím nejpříjemnější a nejpřirozenějším způsobem. Další výhodou dřeva je to, že se nenabíjí statickou energií a proto se v místnosti nevíří prach. Dřevo totiž díky své struktuře pohlcuje všechna vlnění, která mohou vycházet z elektrických spotřebičů. Samotné dřevo vyzařuje velmi pozitivní energii, kterou pocítíte na vlastní kůži. Výhodou je také izolační vlastnost díky které si udržuje stejnou teplotu jaká je v místnosti. Stěny dřevěného domu se v létě zbytečně nepřehřívají – proto doma budete mít vždy příjemně. V praxi to znamená, že když je venku 35 °C, interiér si zachová příjemných 25 °C bez použití klimatizace.

Souhra všech vlastností dřeva přispívá k vytvoření jedinečné atmosféry, ze které vyzařuje pohoda a harmonie. Dřevěné domy jsou skvělým místem pro relaxování, odpočinek a načerpání nových sil.

Prohlédněte si stavby realizované systémem
Thoma Holz100

Stáhněte si katalogy Thoma Holz100

Thoma Holz100

Stavební katalog

Měsíční dřevo

Mateřské školy

Více informací o systému Thoma Holz100 naleznete na www.thomaholz100.cz

Máte dotaz?
Potřebujete kalkulaci?

Napište nám. V co nejkratší době se Vám ozveme.